Stalo įrankiai ir jų priežiūra

valgymo irankiai šakutė šaukštas peilis• Panaudoję sidabrinius stalo įrankius, sidabrines taureles, kaskart būtinai nuplaukite karštu vandeniu. Į jį reikia įberti geriamosios sodos (50 g litrui vandens). Po to nuplaukite švariu karštu vandeniu ir nušluostykite minkšta (geriausia linine) šluoste.
• Surūdijusius peilius valykite perpjauta svogūno ropele, padažyta j miltinį cukrų. Paskui nuplaukite šaltu vandeniu ir sausai nušluostykite.
• Nemaža rūpesčių šeimininkei suteikia melchiorinių ir sidabrinių stalo įrankių valymas. Į aliumininį puodą įberkite šaukštą druskos ir dviejų kiaušinių lukštus, užpilkite litrą vandens. Kai vanduo užvirs, 15 sek. pamerkite į jį karštu vandeniu nuplautus peilius ir šakutes, perskalaukite ir nušluostykite vilnoniu arba gelumbiniu audiniu. Įrankiai blizgės kaip nauji.
• Melchiorinius stalo įrankius užpilkite vandeniu, kuriame ką tik virė bulvės. Lengva juos nuvalyti ir dantų pasta. Ja patepkite dirbinius, išdžiovinkite ir nušveiskite minkšta šluoste. Jie bus lyg nauji.šakutė peilisPavirinkite koncentruotame česnakų lukštų nuovire patamsėjusius melchiorinius ir sidabrinius stalo įrankius. Jie vėl blizgės, Virimo trukmė ir nuoviro stiprumas priklauso nuo stalo įrankių skaičiaus ir nuo to, kiek jie patamsėję.
• Sidabriniai ir melchioriniai stalo įrankiai patamsėja nuo kiaušinių. Šias dėmes galite išvalyti drėgna druska.
Sidabrinius daiktus valykite šitokiu mišiniu: 200 g kreidos mil telių, 50 g terpentino, 25 g spirito, 10 g kamparo miltelių. Visa;. tai gerai suplakite butelyje. Daiktus patepkite šia košele, po toį nuvalykite ir nublizginkite vilnone šluostele.
• Jeigu   norite gražiai nuvalyti auksinius ir sidabrinius gaml nius, tai jų paviršių pabarstykite pelenais arba soda ir atsargiai trinkite drėgna vata. Paskui nusausinkite.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy