Plastmasiniai, stikliniai, krištoliniai, porcelianiniai ir fajansiniai indai

Plastmasiniai indai

• Pirkdami plastmasinius indus, pasidomėkite jų markiruote: joje nurodoma indo paskirtis — „Sausiems produktams”, „Maistui laikyti”, „Saitam vandeniui” ir kt.
• Jokiuose plastmasiniuose induose nerauginkite kopūstų, agurkų, grybų, pomidorų. Juose ilgiau nelaikykite pieno, grietinės, sviesto, varškės, nes produktai įgaus nemalonų kvapą ir skonį.

indeliai puodeliai

Plastmasiniai indai plaunami taip pat kaip ir stikliniai1 ar fajansiniai, t. t. su geriamąja soda. Paskui gerai išskalaukite.

Stikliniai indai

Jeigu norite užgrūdinti stiklines, sustatykite jas į puodą su vandeniu, tarp jų įkiškite popieriaus ir pastatykite ant viryklės. Kai vanduo užvirs, puodą nuo ugnies nukelkite, bet stiklinių neišimkite, kol jos atauš.

Stikliniai indai gražiau blizgės, kai išplautus perliesite vandeniu su druska ir actu, o paskui — paprastu švariu vandeniu. Be to, stiklinės gražiai blizgės, kai jas pamerksite į vandenį, į kurį įber-ta žiupsnelis sodos, po to nušluostysite ir išdžiovinsite.Stiklinius indus su siauru kakliuku — grafinus, vazas ir kt. — plaukite šiltu vandeniu, į kurį įdėta smulkiai sutrintų kiaušinių lukštų arba laikraščio popieriaus skiautelių. Indą plaukite kratydamos.
Nešvarūs buteliai gerai išsiplauna stipriai pasūdytu actu. Aliejaus buteliai gerai išvalomi kavos tirščiais.
• Jeigu viena stiklinė įstrigo į kitą, tai apatinę įstatykite į šiltą vandenį, o į viršutinę įpilkite šalto vandens. Jos lengvai atsiskirs.
• Sudužus stikliniam daiktui, šukelių nerinkite rankomis. Verčiau pasidarykite vatos arba dar geriau — plastilino rutuliuką ir pavoliokite toje vietoje, kur yra šukelės. į jį susmigs net mažiausios šukelytės,

Krištoliniai indai

Grafinai, krištolinės vazos gerai išvalomos rupia druska, suvilgyta actu.
Išplautus krištolinius indus ištrinkite vilnone šluoste su pa-tnelsvihtu (melsve) krakmolu. Jie gražiau blizgės.

Porcelianiniai ir fajansiniai indai

.taureJeigu porcelianiniame arbatinuke, kuris retai naudojamas, atsirado nemalonus kvapas, tai Išplaukite jį, sausai iššluostykite ir ant, dugno padėkite gabalėlį cukraus. Prastas kvapas išnyks.
• Kartais porcelianinių ar fajansinių puodelių vidiniame paviršiuje lieka arbatos arba kavos nuosėdų, kurias sunku išplauti. Puodelio vidų išvalykite vata, suvilgyta actu arba stipriu valgomosios druskos tirpalu, arba patrinkite soda ir išplaukite.

• Porcelianinių puodelių ir lėkštučių su auksiniu krašteliu neplaukite vandeniu su soda — kraštelis greit nubluks.
• Kad kavinuke išnyktų nuosėdos, virkite jame vandenį su gabaliuku citrinos.
• Moliniai indai. Naujus glazūruotus indus pirmiausia išvirinkite 4% acto rūgšties skiedinyje, kad iš glazūros pasišalintų tirpus švinas. Virinkite pusvalandį. Paskui puodynes ir ąsočius drąsiai galima naudoti.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , , , , , , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy