Kaip Sutaupyti Pinigų Sumažinant Sąskaitą Už Elektrą?

337/365: The Big Money

Elektros kainos kyla kiekvienais metais ir nepanašu, kad artimiausiu metu jos sumažės. Ypač turint omenyje, kad Lietuva uždaro savo didžiausią elektros tiekėją – Ignalinos Atominę elektrinę.

Mūsų namuose egzistuoja vienas labai žalingas prietaisas, kiekvieną mėnesį siurbiantis pinigus iš šeimos piniginės. Tai kaitrinės elektros lemputės. Nustebtumėte sužinoję, kiek daug per mėnesį sudaro apšvietimo sistemos elektros suvartojimas.

Taigi, ką daryti norint sumažinti elektros sąskaitą ir sutaupyti pinigų?

Pateikiame 10 paprastų patarimų, kurie padės drastiškai sumažinti elektros išlaidas:

  1. Išjunkite šviesas, kurių nenaudojate. Tai tikrai paprastas patarimas, bet dauguma žmonių jo nepaiso. Dirbate ką
    Taupyklė

    Taupyklė

    nors virtuvėje ir trumpam pereinate į kitą kambarį pažiūrėti žinių ar kitu reikalu. Praeina 15 minučių ir jūs sugrįžtate atgal. Sakysite, kas čia tokio, 15 minučių. Tačiau kai tos 15 minučių susideda per visus metus, galite būti užtikrinti, kad mokate pinigus už nieką. Taigi tiesiog paspauskite mygtuką ir nustokite švaistyti šimtus vatų energijos per metus.

  2. Sumažinkite esamų lempučių galią. Argi reikia koridoriuje ar rūsyje naudoti 200W lemputes? Naudokite dimerius (reguliuoja lemputės apšvietimo lygį) arba nusipirkite mažesnės galios lemputes. Efektą tikrai greitai pajusite. Naudokite , kur įmanoma, koncentruotą apšvietimą, o ne bendrą viso kambario apšvietimą. Lauke būtinai įsirenkite apšvietimą su judesio detektoriais. Taip lemputės įsijungią tada, kai reikia, o ne dega veltui ir naudoją elektrą.
  3. Jei namuose turite kondicionierių, nejunkite jo visu galingumu. Termostatai suvartoja milžinišką energijos kiekį. Ir priešingai, žiemą nejunkite viso galingumo,termostatas kad nešildytumėte bereikalingai. Atsiminkite auksinę taisyklę: kiekvienas sumažintas ar padidintas temperatūros laipsnis sumažina energijos sąnaudas 3% per 24 valandų periodą. Vadinasi, pakeitę temperatūrą vos 3 laipsniais, galime sutaupyti iki 10% už šildymą.
  4. Naudokite elektroninį termostatą. Programuojamas elektroninis termostatas gali automatiškai reguliuoti temperatūrą ir palaikyti energijos tausojimo režimą kai jūs miegate ar esate išvykęs iš namų.
  5. Jeigu namuose naudojate kondicionavimo sistemą, vasarą kondicionierių įjunkite tik “Fan Only” režimu. Tai mažiausiai energijos naudojantis metodas, kaip oras traukiamas per namus tik ventiliatoriaus pagalba. (Žinoma, esant drėgnam ir karštam orui, vienas pats ventiliatorius nenusausins oro). Taipogi, neužmiškite atnaujinti šildymo/vėsinimo sistemos oro filtrų, kad pagerėtų bendras sistemos efektyvumas.
  6. Prižiūrėkite savo šaldytuvą. Šaldytuvai yra vieni iš didžiausių elektros vartotojų namuose, kadangi veikia įjungti 24 valandas per parą, todėl šie buitniai prietaisai turi būti naudojami maksimaliai efektyviai. Tai reiškia, kad nereikėtų ilgai laikyti atidarytų durelių bei atitinkamai sureguliuoti šaldymo lygį. Nuvalykite šaldytuvo gale esančias raiatoriaus groteles, nes besikaupiančios dulkės didina elektros sąnaudasAtitirpdykite, kai ateina laikas (nors dabar dauguma šaldytuvų yra neužšalančius režimus). Siekiantiems dar labiau sutaupyti, egzistuoja specialūs elektroniniai induktoriai, kurie reguliuoja šalytuvo kompresoriaus naudojamą galią pagal efektyvią energijos taupymo programą.
  7. Naudokite mažiau itin daug elektros naudojančių prietaisų, kuriuos galime pakeisti kitais. Pavyzdžiui, elektrinį džiovintuvą naudokite tik pilnai įkrautą, o geriausiai drabužius džiovinkite lauke. Kepkite maistą mikrobangų krosnelėje, o ne elektrinėje orkaitėje. Nepamiškite išjungti kavos aparato, kai kava jau išvirė. Prieš pirkdami nauja buitinę techniką ir kitus elektros prietaisus, pažiūrėkite į energijos efektyvumo lygį. Viskas, kas mažiau nei A jau yra blogai ir per ilgesnį laiką sudarys didėjantį spaudimą piniginei.
  8. Sureguliuokite vandens šildytuvo (boilerio) maksimalią temperatūrą iki 50C. Pamatuoti galite su virtuviniu maistiniu termometru pripylę karšto vandens į stiklinę. Vandens šildytuvai tikri elektros ėdrūnai! Aišku, jeigu naudojate dujinį vandens šildytuvą, pasinaudoję šiuo patarimu sutaupysite dujų sąskaitą.
  9. Pakeiskite standartines kaitrines lemputes žymiai efektyvesnėmis fluorescensinėmis arba LED lemputėmis, kurios naudoja vos vieną ketvirtąją dalį energijos, kad šviestų taip pat ryškiai. (Pav. 20W vatų fluorescensinė lemputė šviečia taip pat ryškiai kaip 75W vatų kaitrinė). Nors fluoresceninės lemputės kainuoja brangiau už kaitrines, bet atsižvelgiant į tai, kad jos tarnauja 3 kartu ilgiau ir sutaupo iki 80% energijos, atnaujinti savo apšvietimo sistemą tikrai verta.

    Interjeras

    Interjeras

  10. Naudokite natūralią šviesą. Ilgesnės dienos ir vasaros saulės kelias per dangų leidžia pačiai gamtai sumažinti elektros sąnaudas. Triukas čia yra tas, kad reikia saulės spindulius įleisti į kambarį taip, kad šie neatsispindėtų nuo lango ir nešildytų patalpų. Tai kontroliuoti galite su spec. langų tinkleliais, kurių galite įsigyti namų apyvokos prekių parduotuvėse. Kad padidintumėte natūralios saulės šviesos kiekį kambaryje, sukurkite sąlygas atsispindėti nuo sienų ir lubų. Čia jums pagelbės langų žaliuzės arba reguliuojamomis užuolaidomis (šviesiai dažytos lubos, sienos ir grindys tinka labiausiai).

Nors gali pasirodyti, kad kai kurie metodai nelabai smarkiai padės sutaupyti, tačiau bent keletas iš jų, pritaikytų kartu, sukurs nemenką efektą bendroms išlaidoms už elektrą ir padės sutaupyti šeimos pinigų.

PrastaiPuiku (3 votes, average: 8.67 out of 10)
Loading...
  1. , ,
2 komentarai

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *




Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy