Linoleumas – Nebrangi Grindų Danga

Linoleumo grindis lengva pakloti ir valyti, be to, jos atsparios šveitimui. Statybinių medžiagų parduotuvės siūlo dviejų rūšių linoleumą – dirbtinį ir natūralų. Natūralus linoleumas gaminamas sėmenų aliejaus pagrindu, todėl yra nekenksmingas sveikatai.

linoleumasPatalpoje linoleumas klojamas tik tada, kai visi kiti statybos ir remonto darbai yra pabaigti. Grindys, ant kurių bus klojama ši danga, turi būti visiškai sausos. Iš šalčio į patalpą įneštas linoleumo ritinys pirmiausia turi „sušilti“, todėl jį reikėtų palaikyti neišvyniotą porą trejetą dienų. Paskui linoleumą išvyniokite, išklokite patalpoje ir pagal jos išmatavimus išpjaukite su 10-15 cm užlaida. Jei klosite juostomis, darykite tai statmenai lauko sienai, t. y. šviesos kritimo kryptimi. Tokiu būdu išklotą linoleumą palikite mažiausiai trims paroms, kad jis išsilygintų.

Prie grindų linoleumą priklijuokite, o ne prikalkite, kitaip jis bus nelygus, be to, ties suleidimo vietomis po juo gali patekti drėgmė ir sugadinti grindis. Linoleumą prie grindų klijuokite specialiais, šiam tikslui skirtais klijais ir tik tada, kai išpjautos linoleumo juostos yra visiškai išsilyginusios. Priešingu atveju danga bus gumbuota. Pirmąją juostą gerąja puse į vidų atvyniokite iki pusės, teptuku, šepečiu arba glaistymo mentele klijus ant grindų tepkite 1-2 mm storio sluoksniu, išlyginkite. Tokiu pat plonu sluoksneliu klijais ištepkite ir linoleumo išvirkščiąją pusę. Paskui linoleumo juostą kruopščiai pritaikykite linoleumasnumatytoje vietoje ir tvirtai prispauskite prie grindų. Po linoleumu likusį orą išspauskite, skuduru išlygindami juostą nuo vidurio pakraščių link. Kad danga būtų visiškai lygi ir glotni, jai prispausti naudokitės specialiu sunkiu volu arba maišu, į kurį priberta 30-50 kg smėlio.

Kitą linoleumo juostą klokite su užleidimu taip, kad viena jų dengtų kitą 15-20 mm. Kai linoleumas jau bus priklijuotas, abi juostas perpjaukite aštriu peiliu, suformuodami labai tikslią siūlę (kad gautumėte puikų rezultatą, pasinaudokite metaline liniuote). Atraižas pašalinkite, o linoleumo kraštus priklijuokite.

Ką tik priklijuotą linoleumą ištepkite grindų vašku ir išblizginkite. Visiškai sukietės per tris paras.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy