Naudingos Klaviatūros Kombinacijos, Kurių Nežino Jūsų Bendradarbiai

Dirbant kompiuteriu nemažai laiko galima sutaupyti naudojant įvairias klaviatūros kombinacijas. Šios kombinacijos pravers tiek dirbant tokiomis programomis kaip Word, Excel, Power Point, tiek ir naršant internete.

COPY PASTE

klaviaturos kombinacijos Copy Paste

Copy Paste

Tikriausiai visi žinote frazę COPY PASTE, kuri dažniausia nuskamba neigiamame kontekste, kai kas nors parašo rašinį ar referatą naudodamas kitų mintis. Tačiau copy paste dažnai prireikia ir tiesiog kopijuojant tekstą rašant elektroninį laišką ar pildant internetines formas.

Norėdami nukopijuoti tekstą jį pažymėkite pele ir klaviatūroje paspauskite CTRL+C (Nuspauskite CTRL mygtuką ir jį laikydami nuspaustą paspauskite raidę C). Po šio veiksmo pažymėtas tekstas yra įrašoma į trumpalaikę kompiuterio atmintį. Šį tekstą bet kada ir bet kur galite įterpti pasinaudoję kita klaviatūros kombinacija CTRL+V

Pažymėti visą tekstą (+ nuotraukos)

Kita naudinga kombinacija yra CTRL+A, ji pažymi visą tekstą esantį dokumente. Išbandykite šią kombinaciją dabar skaitydami ValdoPatarimai svetainę ir pamatysite kaip pažymimas visas tekstas. Atžymėti tekstą galite paspaudę bet kurioje dokumento vietoje. Ši kombinacija patogi naudoti su COPY PASTE kai norite nukopijuoti visą tekstą iškart. Jeigu tekstas labai didelis (pav. 10 Word’o lapų), nereikia rankiniu būdu traukti pelės per juos visus.

Atkurti netyčia ištrintą tekstą

Tikriausiai neretai pasitaiko kai susikaupus rašant Word’o tekstą ar pildant Excel lentelę netyčia kažką ištrinate ar pakeičiate formulę. Ne bėda, jums nereikia atsiminti, kas buvo parašyta, ar kokia formulė. Kombinacija CTRL+Z atkurs viską į savo vietas. Pasitreniruokite. Atsidarykite Word’o dokumentą ir ką nors jame įrašykite. Tada ištrinkite kelis žodžius iš teksto. Paspauskite CTRL+Z ir pamatysite, kad viskas vėl grįžo į savo vietas. Ši kombinacija veikia ne tik Word ar Excel programose. Jei kažką pakeitėte kitoje programoje (pav Paint) ir norite atitaisyti klaidą, CTRL+Z gali taip pat pagelbėti.

Labai gimininga kita kombinacijas yra CTRL+Y. Ji yra priešinga CTRL+Z ir grąžina situaciją į pradinę prieš CTRL+Z. Paimkite tą patį Word dokumentą, kuriame bandėte CTRL+Z ir paspauskite CTRL+Y, pamatysite, kad ištrintas ir atkurtas tekstas vėl panaikinamas.

CTRL+Z ir CTRL+Y kombinacijų naudojimo limitas neribojamas

Kombinacija “Kai Ateina Bosas”

klaviaturos-kombinacijos ctrl+dĮsivaizduokite, kad esate darbe ir be įprastų darbo Wordo, Excel ar kitų dokumentų skaitote Delfi naujienas. Staiga, į kabinetą užeina direktorius kažko paklausti, o jūs turite tik akimirką uždaryti naršyklę su pikantiškomis nuotraukomis. Greičiausias būdas tai padaryti yra kombinacija Win+D.  Win yra mygtukas klaviatūros apačioje tarp CTRL ir ALT. Paspaustas vieną kartą jis veikia kaip Start mygtukas, o kartu su D raide nuleidžia visus atidarytus langus (minimize) ir grįžtate į darbalaukį.

Kai greitai nuleidžiate visus langus, tada ramiai atsidarote kokį nors darbinį dokumentą ir taip parodote direktoriui, kad labai rūpinatės įmonės reikalais.

Legendinė CTRL+ALT+DELETE

Šią kombinacija žino kiekvienas kompiuterių specialistas. Dabar kombinacija naudojama kiek rečiau, bet anksčiau kai Windows programos dažnai užlūždavo, tai būdavo bene vienintelis kelias išvengti priverstinio kompiuterio restartavimo ir galimo duomenų praradimo.

Paspaudus CTRL+ALT+DELETE atsidaro Task Manager programą, kurioje matosi šiuo metu kompiuteryje paleistos programos. Jei Application skiltyje matote kažkokią programą su prierašu “Not responding”, greičiausiai ji kalta dėl sulėtėjusio kompiuterio. Pasirinkite su dešiniu pelės klavišu šią programą ir paspauskite End Task. Taip priverstinai uždarysite pakibusią programą ir galbūt atstatysite kompiuterio darbą.

PrintSCR darbalaukio fotografavimas

Šis mygtukas naudojamas norint nufotografuoti kompiuterio ekraną. Plačiau funkciją aprašyta straipsnyje Kompiuterio ekrano fotografavimas.

Programų uždarymas klaviatūros pagalba

razer-deathstalker-klaviatura-kaina

Razer Deathstalker

ALT +F4 kombinacija uždaro atidarytų programų langus. Nelabai ypatinga kombinacija, bet jeigu tingite atlikti šį veiksmą pele, galima pasinaudoti ir klaviatūra.

Svetainės puslapio perkrovimas

Kombinacija SHIFT+F5 perkrauna interneto puslapį iš naujo. Kartais svetainės užlūžta arba neatnaujina informacijos, todėl paprastas Refresh ne visada padeda. Jeigu svetainėje lankėtės anksčiau, gali būti, kad jums rodoma sena informacija, nes naršyklės cach’e (atmintyje) saugoma pasenusi svetainės kopija.

3 naudingos Word teksto redagavimo klaviatūros kombinacijos

Naug dirbant Word programa pravartu žinoti, kaip greitai stilizuoti atskiras teksto dalis. Taigi, iškart prie esmės. Norėdami stilizuoti tekstą, pirmiausia jį pažymėkime su pele.

  1. CTRL+BParyškina pažymėtą tekstą;
  2. CTRL+ITekstą padaro pasvyrą
  3. CTRL+UTekstą pabraukia

Itin greitas kalbos pakeitimas klaviatūroje (ALT+ SHIFT)

Deja, Lietuvių kalboje yra daugiau raidžių nei lotynų abėcėlėje, todėl tokie ženklai kaip !@#$%^&*()_+=, turi dalintis vieną vietą kartu su ąčęėįšųū90-ž

Kaskart, ką nors rašant lietuviškomis raidėmis ir norint parašyti eta @ ženklą ar šauktuką !, reikia pakeisti klaviatūros kalbą darbalaukio apačioje prie piktogramų. Tai užima daug laiko, vargina ir dažniausiai erzina, todėl paspartinti teksto rinkimą galite pasinaudodami kombinacija ALT+SHIFT.

Jos pagalba akimirksniu keisite klaviatūros kalbas tarp EN, LT ir RU. Svarbu atsiminti, kad ši funkcija veikia, tik jei šios klaviatūros kalbos yra įgalintos nustatymuose.

Greitas atidarytų programų langų keitimas (ALT+TAB)

klaviaturos-kombinacijos Alt TAB mygtukasŠi kombinacija (ALT + TAB) padeda greitai vizualiai peržiūrėti visų atidarytų programų langus ir į jas peršokti. TAB mygtukas dažniausiai yra virš CAPS LOCK mygtuko kairiajame klaviatūros krašte.

ALT+SHIFT+TAB kombinacija yra panaši, tik programų langus keičia į priešingą pusę nei ALT+TAB.

Verta atsiminti, kad ALT+TAB gali jums padėti grįžti į darbalaukį veikiant kokiai nors kitai programai pilno ekrano (full screen) režimu.

ESC – padės ištrūkti

ESCape mygtukas, esantis kairiajame viršutiniame klaviatūros kampe padeda išeiti iš programų, veikiančių pilno ekrano režimu (pav Youtube, ar filmų peržiūra). Šis mygtukas kartais taip pat padeda grįžti atgal į darbalaukį veikiant įvairioms ekrano užklandoms, Power Point prezentacijoms ir pan.

Jeigu turite savo kitų klaviatūros kombinacijų, pasidalinkite jomis komentarų skiltyje.

PrastaiPuiku (2 votes, average: 10.00 out of 10)
Loading...
  1. , , , , , , , , , , ,
1 komentaras

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy