Nešiojamas Kompiuteris Ar Stacionarus Kompiuteris? Ką Pasirinkti?

kompiuteris ar laptopas ?

Kai ateina metas pirkti naują kompiuterį, visada geriau ilgiau pasižvalgyti ir rasti geriausią variantą. Kai kompiuteriai tobulėja taip sparčiai, galima suabejoti, ką rinktis: ar nešiojamą kompiuterį, ar stacionarų? Tiek vienas, tiek kitas kompiuteris turi savų privalumų, į kuriuos ir reikėtų orientuotis atsižvelgiant į šeimos poreikius. Perkant naują kompiuterį patariame atsižvelgti į šiuos veiksnius:

Kompiuterio Kaina

Paprastai kalbant, jūs beveik visada sumokėsite daugiau už nešiojamą kompiuterį negu už tokio pat galingumo stacionarų. Mažas detales sunkiau pagaminti, todėl tai atsispindi didesnėse nešiojamų kompiuterių kainose. Jeigu kompiuterį ruošiatės naudoti daugiausia tekstiniams (Word) failams ir internetui, tada nešiojami kompiuteriai gali būti optimalus variantas. Tačiau žaidimai, vaizdo redagavimas ir netgi filmų peržiūra reikalauja papildomos atminties, disko vietos ir spartesnės grafinės plokštės. Kiekviena iš šių dalių prideda papildomai svorio ir kainos prie bendros sumos.

Kompiuterio Portabilumas

nesiojamas-kompiuteris Kaip ir rodo pats pavadinimas, nešiojami kompiuteriai yra labiau portabilūs negu stacionarūs kompiuteriai. Taigi, kitas klausimas būtų, ar jūsų šeimai reikia didelio mobilumo. Jeigu namuose neturite daug vietos kompiuteriui arba šeimos nariai norės naudoti kompiuterį skirtinguose kambariuose, tada nešiojamas kompiuteris būtų idealus variantas. Jeigu kompiuterį planuojate judinti tik kartais, tada stacionaras būtų geresnis variantas kainos atžvilgiu.

Kompiuterio Patobulinimai/taisymas

Nors kai kurios detalės laptopuose yra greitai atnaujinamos, tačiau ateityje bus ne taip lengva paspartinti kompiuterį, kaip tai galėtumėte padaryti su stacionaru. Be to nešiojamas kompiuteris  yra lengiviau pažeidžiamas, todėl techninį jo aptarnavimą visada geriau patikėti specialistui. Kol kompiuterių kainos nepaliauja kritusios, kartais apsimoka geriau nusipirkti naują kompiuterį nei vis tobulinti senąjį. Kitaip tariant, jeigu nešiojamo kompiuterio ekrano vaizdas retkarčiais pradeda trūkinėti ar kažkas užpylė sulčių ant klaviatūros, tai yra žymiai sunkiau pataisoma, negu stacionariam kompiuteriui. Jeigu namuose turite mažų vaikų, verta atsižvelgti į tai, jog nešiojamas kompiuteris patirs didesnę grėsmę.

Ergonomika dirbant kompiuteriu

Ergonomika apibūdina darbo vietos dizainą ir patogumą, taigi susijusi su patogia ir saugia darbui vieta. Šiuo atžvilgiu laimi stacionarūs kompiuteriai, nes jie mažiau vargina akis, nugarą, rankas. Nors įmanoma nešiojamą kompiuterį paversti taip pat ergonomišką kaip ir stacionarų, tačiau tam reikia bent jau atskiros klaviatūros ir stovo, kas sumažintų nešiojamo kompiuterio privalumus.

Vieta kompiuteriui

laptopas Stacionarūs kompiuteriai vis mažėja ir mažėja, o nešiojami, atvirkščiai, auga. Tačiau bet kokiu atveju nešiojamas kompiuteris reikalauja mažiau vietos namuose, o esant reikalui jį galima išvis įdėti į stalčių. Kai laisva vieta namuose yra svarbu, nešiojamas kompiuteris yra geriau.

Kaip matote, renkantis pirkti naują nešiojamą ar stacionarų kompiuterį reikia atsižvelgti į kelias ypatybes ir nėra vienareikšmiško atsakymo. Tačiau pateiktos gairės padės atrasti atspirties tašką ir išsirinkti kompiuterį, geriausiai tenkinantį visos šeimos poreikius.

PrastaiPuiku (3 votes, average: 4.00 out of 10)
Loading...
  1. , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy