Kalėdinės eglutės. Kokią pasirinkti?

Didžiosios metų šventės neapseina be žaliaskarės gražuolės. Apie dirbtines šįkart nekalbėsime. Ką reikėtų žinoti tiems, kurie nori gyvos eglutės?

Kas renkasi gyvą eglutę?

Real Tree, Real SnowGyvą eglutę visų pirma renkasi tie, kuriems Kalėdos yra svarbi šventė, kurie nepasitenkina plastiko spindesiu, kuriems reikia natūralaus eglės kvapo ir kurie nėra abejingi savo aplinkai. Būtent pastarasis kriterijus dažniausiai tampa pagrindiniu, kai žmonės nutaria rinktis vazoninę eglutę, nes galima ne tik papuošti namus, bet ir, po Kalėdų, savo kiemą ar tiesiog mišką.

Kur įsigyti gyvą eglutę?

Geriausia rinktis patikimą eglučių pardavėją, medelyną. Profesionalūs medelių augintojai atsako už augalo kokybę, tai yra sodina su tikrai geromis šaknimis, laikydamiesi auginimo ir sodinimo technologijų, nes žino, kad jei klientas liks patenkintas, tai ir kitąmet sugrįš.

Populiarėja eglučių prekyba internetu, tik taip perkantiesiems sunku įvertinti eglutės išvaizdą ir kokybę.

Kokios rūšies eglutę rinktis?

Merry Christmas 2010Eglučių būna įvairių, trumpais (baltosios eglės) ir ilgais (dygiosios eglės, kėniai) spygliais; tvirtomis šakomis (šiurkščiosios eglės) ar visai liaunomis grakščiomis šakelėmis (juodosios ir serbinės eglės), vos išlaikančiomis net šiaudinį žaisliuką; skirtingų atspalvių: žalių, pilkų ir net melsvų. Skiriasi ir eglių forma bei tankumas (pastarasis kriterijus labiausiai priklauso nuo augintojo ir jo įdedamo triūso į medelio formavimą).

Be abejonės, reikia rinktis tą, kuri graži pačiam žmogui. Jei planuojama ją pasisodinti kieme, reikėtų įvertinti, kaip augs ir ar derės su kitais augalais, jau augančiais sklype. Patartina išbandyti kurią nors kitą rūšį nei pirkti lietuvių tradiciškai labai mėgstamą dygiąją (sidabrinę). Nedaugelis žino, kad Kalėdoms yra auginamos kelių rūšių eglės, kėniai ar net pušys. Medelynuose auginamos baltosios, juodosios, rausvosios, šiurkščiosios, serbinės eglės, įvairūs kėniai ir pušys. Alternatyva vazoninei eglutei gali būti kalninė ar paprastoji pušelė, kurią taip pat pavasarį būtų galima pasodinti lauke.

Eglutės kaina

Eglučių kainos pastaraisiais metais yra jau nusistovėjusios ir didelio skirtumo nebebūna. Populiariausių 1,5-2,5 m aukščio dygiųjų kirstų eglučių kaina – 30-100 Lt. 1-1,5 m aukščio vazoninės dygiosios kainuoja 30-50 Lt. Tiek vazoninės, tiek kirstinės eglutės kaina priklauso nuo jos grožio. Kadangi tai gyvas augalas, kurį užauginti tankų ir gražų reikia nemažai pastangų ir kantrybės (užauginti 1,5 m eglę trunka 7-9 m., kasmet reikia nemažai priežiūros). Tad kuo eglutė yra tankesnė ir proporcingesnė, tuo brangesnė. Kainą lemia ir eglutės rūšis. Paprastos miškinės greičiau užauga, todėl yra pigesnės.

Vazoninė ar kirstinė?

Main Street Holiday MagicPAGRINDINIAI PASIRINKIMO KRITERIJAI
■    Aukštis – kirstinių galima įsigyti daug didesnių, prigy-jančios vazoninės aukštis dažniausiai iki 1,5 m (didesnių pirkti nėra prasmės, nes jei jos auginamos Kalėdoms, greičiausiai neprigis).

■    Kaina – to paties aukščio vazoninės eglutės kainuoja brangiau.

Copenhagen Yule■    Nepaisant didesnės kainos ir riboto aukščio, vazoninės eglutės turi daug privalumų. Bene svarbiausias – galimybė medelį pavasarį pasodinti ir prisidėti prie ekologinės aplinkos puoselėjimo. Praktiniais sumetimais vazonines eglutes renkasi šeimos su mažais vaikais ir turintieji mažą būstą; jos tinkamos parduotuvėse, kavinėse, biuruose ir pan.; populiarios kaip dovana darbuotojams, artimiesiems.

■    Vazoninei eglutei nereikia specialaus stovo, kadangi yra gyva, nemeta spyglių, o eglės kvapas išlieka per visas šventes.

■    Net jei įsigysite tikrai kokybiškai pasodintą medelį, turėtumėte žinoti, kad dėl patirto streso medelis nebūtinai išgyvens. Nevertėtų labai nusiminti.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *




Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy