Kvepalai. Kaip išsirinkti sau tinkačius kvepalus?

kvepalaiKvepalai – geriausia dovana, kuria baigiantis metams gali pradžiuginti save. Rinkdamasi juos patirsi ne tik smagių akimirkų, bet ir malonių emocijų.

Sklindantis nuo odos kvepalų aromatas primena trikampį ar piramidę, sudarytą iš viršutinių, vidurinių ir pagrindo natų. Kai pasikvėpini, pirmiausia užuodžiamos viršutinės natos. Po 5-30 min. jos palaipsniui keičiasi ir išgaruoja. Tada atsiskleidžia viduriniai tonai, kurie nesikeičia bemaž kelias valandas. Galiausiai, per 12-24 val., pamažu vidurinės natos išsivadėja ir pasireiškia pagrindo natos. Kvepalų charakterį nusako vidurinės natos, todėl rinkdamasi kvepalus paprašyk konsultantės, kad supažindintų su jomis. Įdomu tai, kad visų kvepalų, net ir vyriškų, kompozicijose yra gėlinių natų, be kurių aromatas būtų tarsi be gyvybės. Kvepalų piramidės pagrindą sudaro lėtai sklindančios aromato natos, kurios ant odos išlieka ilgiausiai. Pagrindo natos tarsi užtvirtina aromatą ir pristabdo greitą viršutinių ir vidurinių aromato natų sklidimą.

Rinkdamasi kvepalus užpurkšk jų truputį ant popierinės juostelės, palūkėk porą sekundžių ir tada lengvai ore pamojuok juostele. Dažniausiai rinkdamasi kvepalus purkšteli jų ant riešo, po to švelniai patrini kitu riešu ir mėgini uosti. Deja, taip elgdamasi negali pajusti tikrojo kvapo, nes neleidi atsiskleisti viršutinėms, vidurinėms ir bazinėms jo natoms. Kita vertus, taip yra patogiau, nes daugelis, atėję į parfumerijos parduotuvę, pasiklysta tarp gausybės kvapų ir neturi nei laiko, nei kantrybės ieškoti savojo. Lengviau rasi patinkantį aromatą, jei prieš eidama į parduotuvę jau žinosi, kokios rūšies kvapai – gėlių, vaisių, žalumos, prieskonių ar dar kitokie patinka labiausiai. Kita vertus, kartais leisk sau improvizuoti, antraip nepatirsi stebinančių, bet malonių permainų ir atradimo džiaugsmo.

FragranceJuokaujama, kad kartais moters kvepalai gali būti tokie pat sunkūs, kaip ir jos charakteris. Pernelyg gausiai išsikvėpinusi ji, anot psichologų, nevalingai praneša, kad stokoja dėmesio. Sakoma, kad blogiausia, kai pirma užuodi moterį ir tik po to pamatai. Mat tas pats aromatas vieną magiškai traukia, kitas jam visiškai abejingas, tačiau gali būti, kad kam nors tavo kvepalai gali būti net nemalonūs. Juk pasirinktas aromatas atspindi tavo savitumą, nuotaiką. Stenkis kvepėti taip, kad kvapas būtų juntamas tik visai šalia tavęs esančiam žmogui. Kvepalų debesėliai ypač trikdo aplinkinius restoranuose, teatruose, sporto klubuose. Taigi eidama į viešas vietas kvėplnkis santūriai. Kvepalų aromatas gali sugadinti netgi patiekalų skonį.

Matydama nepatinkantį vaizdą ar girdėdama žodžius, kurie tau nemalonūs, gali teisintis, kad kažko nepastebėjai ar ne taip išgirdai. Uosdama vieną ar kitą aromatą, iškart tiksliai žinai, ar jis tau patinka. Jei ne, nors jis ir būtų populiarus, madingas ar sukurtas tavo mėgstamos aktorės, gali pamiršti jį tą pačią akimirką. Nesistebėk ir nepasiduok įkalbinėjama. Vadinasi, jis – ne tavo. Mat kvapai, panašiai kaip emocijos, yra nevaldomi. Stengdamasi suvaldyti emocijas, esi verčiama prisitaikyti. Taigi ieškodama aromato leisk savo emocijoms lietis nevaržomai. Mokslininkų įrodyta,kad kvepalai sukelia laimės pojūtį ir kelia nuotaiką. Tiesa, dažniausiai tie, kuriuose juntami vaikystėje mėgti kvapai, suteikdavę saugumo pojūtį. Štai daugelį JAV vyrų nevalingai traukia moliūgų pyrago kvapas, vokiečiai sunkiai atsispiria bandelių su cinamonais ir vanile kvapui, o nemažą dalį europiečių moterų svaigina vaikiškos pudros dvelksmas. Anot britų dizainerio A. McOueeno, turi ieškoti tokio aromato, kuris pasiliktų su tavimi ilgam. Jis turi ne nuolat būti madingas, o tiesiog gyventi „savo gyvenimą”. Dar norėtųsi pridurti: tu ir tavo aromatas turėtumėte rasti vienas kitą.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy