Viršsvoris Silpnina Imunitetą

Viršsvorio nuodėmių sąraše galime įrašyti dar vieną eilutę -papildomi kilogramai blogina organizmo imuninės sistemos „atmintį“.

Šiaurės Karolinos (JAV) valstijos universiteto mokslininkų išvada labai įdomi ir netikėta – puolant gripui ir lydinčioms infekcijoms, storulių imuninė sistema neatsimena, kaip ji elgėsi su „agresoriais“ prieš tai buvusiais atvejais.

Kita mokslinių tyrimų rezultatų išvada – viršsvoris ir nutukimas yra padidintos rizikos faktoriai gripo A(H1 N1) epidemijos metu, ypač mažiems vaikams, pagyvenusiems žmonėms ir tiems, kurių imuninė sistema nusilpusi.
Taco BellTyrimais su pelėmis buvo nustatyta, kad viršsvorį turinčios pelės prarado sugebėjimą gaminti T-limfocitus su specifiniu imunitetu prieš gripo virusą. Tuo tarpu normalaus svorio pelės puikiai gamino T-limfocitus ir laimėjo kovą su virusu.

„Remdamiesi tyrimo rezultatais galime tvirtinti, kad turintys viršsvorį (ir juo labiau nutukę) žmonės, kilus gripo epidemijai, patenka į padidintos rizikos susirgti grupę,“- tvirtina tyrimo autorius, profesorius Erik Karlson.

A Matched SetTyrimo eigoje dvi grupės pelių gavo skirtingą maistą: vienos – su padidintu riebalų kiekiu, kitos – nekaloringą. Po to abi grupės pelių buvo užkrėstos vidutinio agresyvumo gripo virusu.

Pasveikusios jos dar kartą buvo užkrėstos, tik šįkart jau agresyvesniu gripo virusu. „Nė viena kūda pelė nenugaišo, o nutukusių pelių grupėje žuvo net 25% gyvūnų,“-tyrimo rezultatus apibendrina E. Karlson.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy