Kaip apsisaugoti nuo internetinių meilės sukčių?

Telefone supypsi „Messenger“ pranešimas – jums rašo muzikantu prisistatęs žmogus. Jūs jam patinkate, tad pasiūlo pokalbį pratęsti kitoje programėlėje. Nors rašo iš užsienietiško telefono numerio, muzikantas kaipmat paaiškina – tai slaptas būdas bendrauti su gerbėjais. 

Pokalbis vystosi puikiai, muzikantas apipila dėmesiu, komplimentais, bet apie save pasakoja mažai. Vis dėlto, suintriguoja pasiūlymu: įsigyti specialią kortelę, su kuria garantuotas įėjimas į visus žvaigždės koncertus. Nors kaina nemaža, atsispirti tokiam pasiūlymui – tiesiog neįmanoma. 

Tačiau įsigyta kortelė neatkeliauja. Vietoje jos – tik pasiteisinimai ir pasiūlymai pervesti dar daugiau pinigų. 
Tai – tikros istorijos, su kuria susidūria lietuviai, dalis. Jei ne laiku pastebėti romantinio sukčiavimo požymiai, istorija būtų turėjusi liūdną pratęsimą. Mūsų duomenimis, prieš tarptautinę meilės dieną išauga ir romantinio sukčiavimo atvejų skaičius. Išlikite budrūs ir perspėkite savo artimuosius. 
Kaip atpažinti romantinį sukčiavimą? Žmogus, su kuriuo ką tik susipažinote internete, jau kalba apie meilę ir ateities planus. Jei asmuo nuolat randa pasiteisinimų, kodėl negali susitikti ar kalbėtis vaizdo skambučiu, greičiausiai jis slepia savo tikrąją tapatybę. Žmogus pasakoja apie tobulą gyvenimą, idealizuoja savo asmenybę, naudoja vogtas kito asmens nuotraukas. Nors gyrėsi puikiu gyvenimu, vėliau asmuo pasakoja graudžią istoriją apie artimojo mirtį ar nepasisekusį verslą ir prašo skubiai „paskolinti“ pinigų, pasidalinti banko prisijungimais, daro spaudimą veiksmus atlikti kuo greičiau. 
Kaip apsisaugoti?  Neperveskite pinigų ir neperduokite asmeninės informacijos žmonėms, su kuriais susipažinote internete ar telefonu.  Pasitikrinkite informaciją, pavyzdžiui, įkelkite asmens nuotrauką į atvirkštinės paieškos programą („Google Images“ ar kitą) ir sužinokite, ar jo nuotraukos nebuvo pavogtos iš kitų asmenų profilių.   Būkite atsargūs socialiniuose tinkluose – neskelbkite per daug asmeninės informacijos, nebendraukite su nepažįstamais asmenimis.   Praneškite apie įtartinus asmenis. Jei įtariate sukčiavimą, praneškite pažinčių platformai, socialiniam tinklui, teisėsaugai ar bankui. Pasitarkite su artimais žmonėmis, kurie situaciją gali įvertinti iš šalies. 
PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *




Patarimų Archyvas
© 2009-2025 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy