Pirštinės: priežiūra

pirstines

Pirštines, kurias galima skalbti, skalbkite dažnai. Užsimaukite jas ant rankų ir plaukite šiltomis panruilėmis, lengvai trin-damos, tarsi plaudamosi rankas. Vandenį, kuriame skalaujate, keiskite kelis kartus. Džiovinkite pakabinusios už pirštelių.

Išskalbtas vilnones pirštines (kaip ir vilnonį trikotažą) džiovinkite patiestas. Išdžiūvusias pirštines lengvai patrinkite tarp rankų, kad pasidarytų minkštesnės. Užsimaukite, kad jos atgautų formą.

Kartais odinės pirštinės šeriasi iš vidinės pusės ir tepa rankas. Tuomet į pirštinių vidų įpilkite truputį talko, jį įtrinkite, o talko likučius iškratykite. Kad odinių pirštinių odą būtų elastinga ir minkšta, nuplaukite jas vandeniu, įpylusios į jį 2—3 šaukštus acto.

Dėmės iš neplaunamų pirštinių išvalomos trichloretilenu.

Nešvarias odines pirštines lengvai išsivalysite pienu, kuriame, ištirpintas žiupsnelis geriamosios sodos. Jeigu norite jas šiek tiek ištempti, tai suvyniokite į drėgną šluostę ir palikite porai valandų. Paskui užsimaukite dar drėgnas ir palaikykite tol, kol jos išdžius.

Jeigu norite išvalyti susitepusias zomšines pirštines, tai užsimaukite jas ant rankos ir nuplaukite drungnu muiluotu vandeniu! (nuo karšto vandens oda susitraukia, sukietėja ir praranda spalvą). Labai nešvarias vietas patrinkite šepetėliu, nuspaustas suvyniokite į rankšluostį ir, rūpestingai sudėjusios, išdžiovinkite. Kitas būdas: zomšines pirštines trinkite vata, suvilgyta amoniako tirpalu (1 dalis amoniako ir 4 dalys vandens). Po to pirštines patrinkite vata švariame vandenyje. Zomšines pirštines taip pat galite plauti šaltu vandeniu su šampūnu. Susitepusias vietas, pirštų galiukus trinkite muiluotu minkštu šepetėliu. Paskui keletą kartų perplaukite švariu vandeniu. Prieš perplaudamos paskutinį kartą, į vandenį įlašinkite glicerino (1 šaukštas litrui vandens). Džiovinkite ant sausos drobulės (atokiau nuo radiatorių).

Guminės pirštinės ne taip greit supliš, jei prieš užsimaudamas į jas įbersite talko. Be to, ir dirbti bus maloniau: neprakaituos rankos.

pirstines karstas sokoladas

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , , , , , , , , , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy