Skruzdėlių Naikinimas

Skaitymo laikas: 3 – 4 min.

Skruzdėlės

skruzdeleNaminės skruzdės gali sugadinti daug maisto produktų. Jų takus kasdien pabarstykite sutrintomis medžio anglimis. Skruzdės taip pat nekenčia terpentino, tabako dūmų, pomidorų ir petražolių kvapo.

Skruzdėms naikinti vartojamas saldus vylius (masalas). Imkite šaukštą karšto vandens, ištirpinkite šaukštą cukraus, įpilkite 2 šaukštelius glicerino, trečdalį šaukštelio borakso ir šaukštelį medaus. Gautą mišinį kaitinkite ant silpnos ugnies, kol ištirps cukrus ir boraksas.

Efektyviai naikina skruzdes mielės. Imkite graikinio riešuto didumo mielių gabalėlį, ištrinkite su šaukštu cukraus ir šlakeliu vandens (galite įmaišyti truputį medaus arba uogienės). Masalą sudėkite į tuščias degtukų dėžutes ir pusiau praviras išdėliokite skruzdžių pamėgtose vietose. Po kelių dienų skruzdės išnyks.

Ants in sugar

Skruzdes atbaido saulėgrąžų aliejus. Kad jos nepultų prie maisto produktų, išorinius indų ir maišelių (kuriuose laikomi produktai) kraštus patepkite saulėgrąžų aliejumi. Laukinių mėtų, pelyno, šeivamedžio lapai, kreidos milteliai taip pat atbaido skruzdes. Sutrinkite gabalą kreidos ir pabarstykite jų pamėgtose vietose. Atsiradus rūsyje skruzdžių arba kitokių vabzdžių, jų pamėgtose vietose gausiai pabarstykite druskos.

Kartais skruzdės įkyri ne tik namuose, bet ir daržuose. Be to, jos gadina kai kurias daržoves. Ant skruzdžių takelių išdėliokite pomidorų lapų arba česnako skiltelių. Skruzdės išnyks.

skruzdelesSkruzdės nepakenčia acetileno dujų. Į skruzdėlyną įberkite truputį smulkių negesintų kalcio karbido ( jis vartojamas metalui suvirinti ) gabalėlių. Karbidui pradėjus drėgti, ima gamintis acetileno dujos. Jas pajutusios, skruzdės nusitveria savo perus ir galvotrūkčiais išsilaksto. Neberkite didelių karbido gabalų (ir daug), nes acetilenas gali pakenkti šalimais esantiems augalams.

Jeigu norite bufete, kuriame laikomi produktai, išnaikinti skruzdes, tai kampuose padėkite po gabalėlį borakso tirpale pamirkyto cukraus. Naminėms rudosioms skruzdėms naikinti geriausiai tinka boraksu apnuodytas maistas. Masalai gaminami šitaip: į emaliuotą švarų indą įpilkite stiklinę pakaitinto iki 60 C vandens, įpilkite šaukštą borakso, įdėkite šaukštą medaus ir penkis šaukštus cukraus. Maišykite tol, kol viskas ištirps. Tirpalą išpilstykite po du arba tris arbatinius šaukštelius į švarias nedideles lėkštutes arba dangtelius ir išdėliokite skruzdžių pamėgtose vietose. Masalą  keiskite kas 7-10 dienų. Naikindamos skruzdes, visus maisto produktus paslėpkite.

Kreidos milteliai taip pat atbaido skruzdes.Sutrinkite gabalą kreidos ir miltelius pabarstykite tose vietose, iš kur jos lenda.

Dar skaitykite:

Kaip naikinti tarakonus

Parazitų sode naikinimas

Žiūrėkite skruzdėlių foto albumą:

skruzdeliu foto

Įvairios skruzdėlių rūšys.

 1. , , ,

PrastaiPuiku (11 votes, average: 8.73 out of 10)
Loading...Loading...

7 Komentarai į “Skruzdėlių Naikinimas”

 1. Parašė jonas (June 2nd, 2010 18:36)

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Blogiausiai įvertinti: Thumb up 5 Thumb down 9

 2. Parašė donatas (June 13th, 2010 06:54)

  skrudziu nebus jei uzdesite pomidoru lapu nereikia zmoniu apgaudineti pas mane siltnamije auga pomidorai dar apdejau skruzdziu takus pomidoru lapais visai nereaguoja tapo dar aktivesnes be heminiu priemoniu neisnaikinsite o parasiti antpilai tai klizma mirusiajam

  Geriausiai įvertinti: Thumb up 4 Thumb down 0

 3. Parašė Marta (May 22nd, 2011 20:30)

  Pas mane namie kartais pasirodo is lauko atejusios skruzdeles ,lauke ju yra isties daug..Padeda kai pabarstau valgomosios druskos,kreidos milteliu ir beje skruzdeles labai bijo cinamono….Man 11 ,metu ir mama isvaziavusi ,tai tenka buti namie vienai ir as pribarstau druskos ant skruzdeliu taku ..Padeda!!!

  Geriausiai įvertinti: Thumb up 10 Thumb down 0

 4. Parašė » Kaip Išnaikinti Peles, Žiurkes Ir Kitus Kenkėjus? (January 19th, 2012 15:08)

  […] Mettox – musių ir skruzdėlių naikinimui […]

  Įvertink: Thumb up 5 Thumb down 2

 5. Parašė as (March 23rd, 2012 20:41)

  cinamonas mano skruzdem tikrai nepadeda , o ir actas taip pat , su valgoma druska nebandziau , grizus i namus – pabandysiu

  Įvertink: Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Parašė gabija (July 30th, 2012 16:27)

  o kaip naikint tas skruzdeles su sparnais neimanoma jos renkasi po lova prie vazmziu ir grauzia garnyzus :D

  Įvertink: Thumb up 0 Thumb down 0

 7. Parašė daiva (June 22nd, 2013 06:54)

  kavos tirsciai padeda

  Įvertink: Thumb up 0 Thumb down 1

Informuoti, kai atsiras naujas komentaras. Užsisakyti pranešimus