Paveikslai Interjere (Namų interjeras)

paveikslasRenkantis paveikslą nebūtina išmanyti meno – tiesiog užtenka atkreipti dėmesį į keletą dalykų: spalvos, dydis, galų gale meno kūrinio technika turi derėti prie interjero. Kaip išsirinkti tinkamą paveikslą ir jį priderinti namuose?

Svarbiausia – dermė
Paveikslų kolekcionierius ar dailės vertintojas, kurdamas savo namų interjerą, pirmenybę, žinoma, teiks meno kūriniams, o ne baldams ar netgi apdailai. Bet jeigu baldai jau nupirkti, tada paveikslą reikėtų derinti priėjau esamos erdvės, jos kolorito ir stiliaus galima puikiai suderinti priešingus sienų, baldų ir paveikslų atspalvius, o ypač didelę įtaką dailės kūrinių kompozicijai ar pavieniams paveikslams turi sienų plotis -jeigu ji siaura, tiks mažesni paveikslai, jei platesnė – didesni.

Keletas patarimų renkantis ir komponuojant paveikslus:
• Kad būtų lengviau sugrupuoti paveikslus, iš pradžių tai pabandykite padaryti ant grindų – padėliokite įvairius variantus.
• Jei siena didelė, o turite mažų paveikslų, juos geriausia sudėlioti j grupes, kurių centre būtų labiausiai patinkantis kūrinys. Grupę turėtų sudaryti panašaus stiliaus, tematikos ir spalvinės gamos paveikslai (pavyzdžiui, akvarelių ar batikos serija arba aliejaus ir akvarelės derinys).
paveikslas• Vienodo dydžio paveikslus paprasčiausia sukabinti viena eile, vienodu atstumu vienas nuo kito.
• Nereikėtų paveikslų kabinti pagal dydį (tarkim, nuo didžiausio iki mažiausio) – geriau paieškoti įdomesnių kompozicijų.
• Jei šalia kabinate du skirtingų dydžių paveikslus, geriausia -horizontaliai, didesnįjį šiek tiek pakelkite aukščiau.
• Pavienių paveikslų ar jų kompozicijos centras turi būti maždaug akių lygyje, šiek tiek nuožulniai, kad neatsispindėtų šviesa. Valgomajame ar virtuvėje meno kūrinius reikėtų kabinti sėdinčio žmogaus akių lygyje. Paveikslas turi netrukdyti sėdėti, eiti pro šalį.
• Geriau pasirinkti vieną didelį paveikslą negu kelis mažus – jis patalpoje taps pagrindiniu akcentu, sujungs interjero detales
į visumą. O keli maži paveikslai suskaidys erdvę ir išblaškys dėmesį.
• Mažoje erdvėje labiau tiktų gamtovaizdžiai, grafikos darbai, perspektyviniai tapybos kūriniai, pvz., kelių planų peizažai, su-kuriantys optinę iliuziją, praplečiantys erdvę.
• Didesnėje erdvėje labiau tinka didesnio formato paveikslai -jie atrodo įspūdingiau.
• Vienodus ar panašius paveikslus reikėtų kabinti ne viename lygyje.
• Paveikslai turi būti gerai apšviesti.
• Vertikaliai pakabinti paveikslai vizualiai pailgina erdvę, o horizontaliai – praplatina.
• Jei siena siaura, kabinkite pailgą vertikalų paveikslą, o jei stačiakampė, labiau tiks pailgas horizontalus.
• Švelnių spalvų paveikslas kambariui suteiks lengvumo, erdvės ir jaukumo.
• Paveikslą priderinkite prie interjero spalvų ir stiliaus, baldų.

Kur reikėtų vengti kabinti paveikslus?
• Visų pirma ant sienų greta ryškių objektų, pvz., televizoriaus. Arba reikėtų palikti pakankamai tuščios vietos tarp objekto ir paveikslo.
• Sienos su langais taip pat ne pati tinkamiausia vieta – jau pats langas yra tarsi besikeičiantis peizažas. Be to, dėl pro langą krintančios šviesos greta kabantis paveikslas atrodys blyškus arba tamsus.
• Nepatartina kabinti ir šalia veidrodžių.

Diptikų ir triptikų kompozicijoms geriau skirti atskirą plokštumą ir šalia jų nekabinti kitokio stiliaus darbų.

Vieta, apšvietimas ir kompozicija
paveikslas kates„Prieš pasirenkant paveikslą svarbu įvertinti šiuos veiksnius: vietą, apšvietimą ir kompoziciją” VIETA. Tradiciškai paveikslus kabiname ant sienos, bet juos tinka statyti ir ant grindų ar kito paviršiaus, atremti į sieną. Jei pakanka erdvės, galima pasinaudoti dailininko molbertu kaip stovu. APŠVIETIMAS. Jis gali būti natūralus arba dirbtinis. Jei nutarėte, kad reikia papildomo paveikslų apšvietimo, jų kabinimo schemas numatykite jau rengdami projektą, nes reikės sumontuoti elektros Instaliacijos laidus.
KOMPOZICIJA. Vertingus paveikslus geriausia kabinti vienus matomiausiose vietose arba bent palikite vietos, jei netoliese kabinate kitų, mažiau vertingų darbų.
„Kabinant paveikslus grupėmis jų nebūtina sudėlioti į įsivaizduojamą kvadratą ar stačiakampį, taip pat neprivalu palikti vienodų tarpų tarp rėmelių. Atstumai turėtų būti tokio pločio, kad viena paveikslų grupė vizualiai atrodytų nesuskaldyta į atskirus elementus, o tarp atskirų grupių palikite daugiau erdvės”

Paveikslai skirtingo stiliaus interjeruose
» MINIMALISTINIS INTERJERAS.„Tokiame tiks santūrūs, nuosaikių spalvų meno darbai, pvz., japoniško stiliaus kūriniai”. Be to, jeigu minimalistinio tipo būste vyrauja ryškūs spalviniai kontrastai, yra nemažai geometrinių formų, gražiai atrodys grafikos darbai arba nuotraukos, avangardiniai paveikslai. •

AVANGARDINIS INTERJERAS. Tiks ryškesni, žaismingi, abstraktūs, nuotaikingi paveikslai, gali būti įvairios nuotraukos, stiklo, metalo kompozicijos, netradicinėmis technikomis sukurti darbai. Tokio stiliaus interjere labai dera juodi siauri rėmai.

KLASIKINIS INTERJERAS. Čia turėtų būti kabinami vertingi darbai: peizažai, natiurmortai, portretai, grafikos kūriniai, senoviniai paveikslai. Jeigu namuose vyrauja tamsios spalvos, rinkitės ryškesnius kūrinius. Jei daugiau pastelinių spalvų, puikiai derės šviesūs natiurmortai.

MODERNUS INTERJERAS. Galimi įvairūs variantai: šiuolaikinės dailės kūriniai – tiek abstrakcijos, tiek realistiškai sukurti darbai. Tai priklauso nuo įvairių konkretaus interjero niuansų.Tokiame interjere galima pakabinti kelis vienodai įrėmintus paveikslus.Tiks ir plakatai ar paveikslų reprodukcijos.

Derinkite bendrą koloritą. Sukabinkite artimų spalvų ir atspalvių paveikslus neiš-skirdami kurio nors vieno. Kompozicijoms sudaryti ypač tinka reprodukcijos, nes būtent kompozicija yra didesnis menas negu atskiras paveikslas

Kabinant paveikslus vieną šalia kito galima laikytis kelių principų. Vienas iš jų – derinti pagal dydį. Didžiausias paveikslas laikomas kompozicijos ašimi, o mažesnieji komponuojami greta. Pagrindinio paveikslo centras turėtų būti akių lygyje.

Paveikslo dydis ir spalvos
Nuo patalpos priklauso, kokio dydžio paveikslas joje tiks. Mažame kambaryje nepatartina kabinti didelių meno kūrinių, nes žiūrint į juos reikia šiek tiek atsitraukti, tad bus nepatogu. Jei kambarys nedidelis, labiausiai tinka paveikslai, kurių ilgis neviršija 50 cm. Kai siena maža, gražiai atrodo keletas nedidelių darbų – juos galima sugrupuoti, tarkim, po tris. Paveikslus reikėtų derinti ir prie baldų dydžio. Meno kūrinys neturėtų būti platesnis už baldą, jei kabinamas virš jo. Svarbu atsižvelgti ir į spalvas. Galima sukurti įvairių kontrastų, pavyzdžiui, mėlyną ir oranžinę. Tokiu atveju paveikslai bus kambario akcentas. Gražiai atrodys ir vienos spalvos skirtingų atspalvių paveikslai: geltonos, smėlinės, rusvos. Šiuo atveju paveikslai nekris į akis. Meno kūrinius reikėtų derinti ir prie sienų spalvos. Ryškių spalvų paveikslai suteikia energijos, pastelinių – ramina. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad ryškios spalvos gali erzinti, labai tamsios – apsunkinti.

Galite sukurti rėmelių kompoziciją. Visas grožis – rėmelių ir erdvės tarp jų žaismas. Paveikslėliai turėtų būti maži, o pasportai didesni. Dailės kūrinius galite derinti su nuotraukomis. Geriausia parinkti tos pačios tematikos darbus. Puikiai atrodo vaikų nuotraukos ir jų piešinukai.

Skirtingos paskirties patalpose -nevienodi paveikslai

• SVETAINĖJE tinka kabinti grafikos darbus, nuotraukas (gražiai atrodytų nespalvotos be rėmelių). Jei kambaryje vyrauja šviesios spalvos, derės švelnūs peizažai. Jei svetainė nemaža, gražiai atrodys didesnis paveikslas, pakabintas, tarkim, virš sofos. Paprastai paveikslo žanras priklauso nuo interjero stiliaus.
MIEGAMAJAME ilsimės, tad paveikslai turėtų būti šviesūs, švelnūs (tiek kalbant apie spalvas, tiek apie vaizduojamą objektą). Tinka peizažai, spalvinės kompozicijos, gėlės. Rėmus reikėtų rinktis paprastus, neįmantrius.
DARBO KABINETE tiktų nedideli paveikslai viena tema. Reikėtų kabinti švelnius, ramius, kad netrukdytų susikaupti.
• VIRTUVĖJE labai tinka natiurmortai, reprodukcijos, nuotraukos. Čia galima kabinti ryškesnių spalvų paveikslus. Patartina – su stiklu. Virtuvėje nereikėtų kabinti didelių meno kūrinių – geriausia, jei kraštinė neviršys 50 cm.
VAIKŲ KAMBARYJE, žinoma, tiks ryškių spalvų linksmi paveikslai: animacinių filmukų herojai, pasakų iliustracijos, taip pat ir paties vaiko piešti ar fotografuoti darbeliai. Nereikėtų rinktis kontrastingų spalvų – tai gali erzinti. Paveikslus patartina keisti kas porą trejetą metų, nes vaikas auga – jo skonis keičiasi.
• KORIDORIUJE galima pakabinti paprastų nedidelio formato grafikos darbų. Gražiai atrodys keletas paveikslų, sukabintų vertikaliai arba įstrižai.

Dar vienas paveikslų derinimo principas -grupuoti atsižvelgiant į temą ir stilių. Greta kabinkite vieno žanro paveikslus, pvz., natiurmortus, peizažus, abstrakcijas, marinistinius vaizdus.

Obama Hope Painting

Paveikslų skleidžiama energija
Sakoma, kad paveikslai skleidžia tam tikrą energiją, tad juos renkantis reikėtų būti apdairiems. Patariama nesirinkti plėšriųjų gyvūnų atvaizdų, abstrakčios dailės kūrinių, kuriuose daug aštrių kontūrų, taip pat tokių paveikslų, kuriuose pavaizduotos agresijos, prievartos kupinos scenos. Peizažą geriausia kabinti už nugaros – jis tampa tarsi apsauga. Meno darbai, kuriuose pavaizduotas vanduo, turi kabėti priešais akis. Tačiau tokie paveikslai nelabai tinka miegamajame. Paveikslai su gėlėmis, pavyzdžiui, orchidėjų žiedais, suteikia ramybės ir harmonijos. Namuose patartina kabinti vaikų paveikslų – manoma, kad jie skleidžia stiprią teigiamą energiją. Renkantis paveikslą svarbiausia atsižvelgti į savo pojūčius ir emocijas, užplūstančias žiūrint į jį. Jei jaučiatės gerai, vadinasi, kūrinys jums tinka

PrastaiPuiku (1 votes, average: 10.00 out of 10)
Loading...
  1. , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *




Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy