Kaip Išvirti Ryžius Mikrobangėje

ryziai-puodelyje Dauguma žmonių verda ryžius puode ant viryklės arba ryžių greitpuodyje. Jeigu po ranka šių prietaisų neturite, neskubėkite nuleisti rankų ir pasirinkti kitos alternatyvos, nes ryžius galima išvirti ir mikrobangėje. Taip galima gaminti ryžius tiesiog iškart dubenėlyje!

Žingsniai:
1) Sumaišykite ryžius ir vandenį mikrobangoms atspariame inde. Geras pradinis orientyras yra dvi dalys vandens ir viena dalis ryžių. (pav. 2 puodukai ryžių ir 4 puodukai vandens). Šį santykį, jeigu norite, galite keisti po kelių eksperimentinių virimų priklausomai nuo to, kokio drėgnumo ar sausumo ryžius mėgstate. Taipogi nuo mikrobangų krosnelės galios ir naudojamo indo formos.

Kai kurios ryžių rūšys geriau išverda prieš tai pamirkytos vandenyje. Mirkymas ne tik nuplauna ryžius, bet ir pagerina sukibimą bei skonį. Būna ryžių, kurie papildomai yra padengti vitaminų sluoksniu, todės mirkymas be abejo sumažins šį poveikį. Mirkymas iš dalies sutrumpina virimo laiką, bet ne tiek daug kaip verdant ant dujinės viryklės.

Į vandenį galite įpilti druskos ar sviesto jeigu pageidaujate, arba išvis virti ne vandenyje, bet vištienos sultinyje. Taip ryžiai įgaus sultinio skonį.

Įsitikinkite, kad naudojamas indas yra pakankamai didelis, kad sutalpintų ryžius po to, kai jie išvirę išsiplės.

2) Įdėkite indą su ryžiais ir vandeniu į mikrobangų krosnelę. Žemiau pateikiame rekomenduojamus virimo laikus priklausomai nuo ryžių kiekio su 700W krosnele:
1/2 stiklinės ryžių, 9 minutės
3/4 stiklinės ryžių, 12 minučių
1 stiklinė ryžių, 16 minučių
1 1/4 stiklinės ryžių, 20 minučių
1 1/2 stiklinės ryžių, 23 minutės
Rudiesiems ryžiams naudokite daugiau vandens, 1 stiklinei ryžių pilkite 3 stiklines vandens ir viską šildykite 23 minutes mikrobangėje. Vėlgi, koreguokite vandenį ir laiką pagal savo poreikius.
3) Leiskite ryžiams atvėsti 5 minutes mikrobangėje po to, kai jie baigė virti. Neatidarykite durelių. Tai užbaigs virimo procesą. Jūs galite pastebėti, kad ryžiai guli inde orientuoti į viršų tarsi paveikti magneto. Tai mikrobangų poveikis.
4) Išmaišykite ryžius su šakute ir patiekite ant stalo.

Patarimai:
Nereikia ryžių uždengti, kai jie verda. Jeigu juos uždengsite, susidaręs slėgis nuo garų gali susprogdinti indą ir sukelti chaosą mikrobangėje.
Jeigu šildote jau išvirtus ryžius dar kartą, užpilkite šiek tiek vandens, tai padės ryžiams išvengti dehidratacijos ir jie nebus kieti. Tačiau nepripilkite vandens pernelyg daug, kad ryžiai neprarastų savo skonio.

  • Įspėjimas:
    Nepalikite neišvirtų ryžių brinkti ilgiau nei 1 valandą. Žali ryžiai gali turėti Bacilus cereus bakterijų sporų, kurios sukelia maisto užnuodijimą. Jos gali išgyventi net ir išvirus ryžius. Sporos palikus ilgiau kambario temperatūroje gali pasiversti į bakterijas ir pradėti daugintis. Šio proceso metu išskiriami nuodingi toksinai, kurie sukelia vėmimą ir viduriavimą. Pakartotinai pašildžius ryžius toksinai nesunaikinami.
  • Mikrobangų virimo metodas netinka ryžius ruošti sushi patiekalui
  • Neleiskite į mikrobangę naminių gyvūnų

katinas

PrastaiPuiku (1 votes, average: 8.00 out of 10)
Loading...
  1. , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy