C Vitaminas

Anot mokslininkų, beveik visų gyvūnų organizmuose askorbo rūgštis iš gliukozės gaminasi savaime, todėl gyvūnai niekada neperšąla. Šios savybės neturi tik keletas rūšių beždžionių, jūrų kiaulytės, paukščiai ir žuvys.

Žmogaus organizme esantis C vitaminas ne tik saugo nuo peršalimo, bet ir dalyvauja gyvybiniuose procesuose. Pavyzdžiui, augalams nereikia daug energijos, todėl jiems užtenka labai nedaug vitamino C. Kuo judresnis gyvūnas ar žmogus, tuo daugiau šio vitamino reikia. Be jo negalėtume skirti spalvų, justi laiko tėkmės, džiaugsmo ar kitų emocijų. Kuo aukštesnė gyvybės forma, tuo daugiau vitamino C suvartojama. Mūsų smegenyse šis vitaminas skatina hormonų, peptidų ir nervų sistemą dirginančių neurotransmiterių sekreciją. Būtent šios medžiagos padeda rastis visiems pojūčiams. Vitaminas C padeda išlikti sveikoms organizmo ląstelėms, o normali hormonų apykaita lemia malonius pojūčius. Jeigu prabundate prastos nuotaikos, stinga žvalumo, nejaučiate gyvenimo džiaugsmo, vadinasi, hormonų ir neurotransmiterių veikla sutrikusi. Nevyksta normalūs biocheminiai procesai smegenyse ir nervų sistemoje. Taip neturėtų būti.

LemonsPagrindinė ir svarbiausia vitamino C paskirtis – palaikyti stiprų imunitetą ir stabilią psichiką. Vitaminas C naikina laisvuosius radikalus, kurie yra pagrindinė senėjimo priežastis. Jis atsakingas ir už gerą reakciją, darbingumą, kalcio pasisavinimą. Stiprina kraujagysles, padeda absorbuoti riebalus ir įveikti stresą. Taip pat stangrina odą, gerina regėjimą ir miegą, neleidžia rastis raukšlėms, formuotis akmenims tulžies pusėje, saugo dantis ir neleidžia plisti ėduonies bakterijoms, reguliuoja lytinių, streso ir augimo hormonų, skydliaukės veiklą. Anot naujausių mokslinių tyrimų, vitaminas C padeda moterims palaikyti reikiamą cholesterolio kiekį kraujyje. Vitaminas C atkuria jungiamąjį audinį, skatina žaizdų gijimą, todėl jo daug reikia patyrus traumą, esant sumušimams.

Vitaminas C svorio metimui

Vitaminas C aminorūgščiai lizinui padeda virsti karnitinu, kuris dalyvauja riebalų apykaitoje ir neleidžia jiems kauptis. Taip pat skatina riebalus tirpdančių streso hormonų sintezę, todėl mokslininkai jį vadina geriausia lieknėjimo priemone. Jei turite antsvorio, jūsų racione neturi stigti produktų, kuriuose gausu šio vitamino. Jeigu kasdien suvalgysite po dvi citrinas, kitų vaisių ar daržovių, kuriuose yra daug vitamino C, bus apsaugotos tiroksino molekulės, kurios padeda lieknėti ir suteikia žvalumo bei energijos.

Vitamino C dienos norma

60 mg. Organizme trūkstant šio vitamino, jo reikia gauti 500 mg, o sergant infekcinėmis ar kitomis ligomis – iki 1000 mg. Vitamino C molekulė yra labai paprasta, todėl jis greitai prasiskverbia į kraują netgi pro burnos gleivinę. Tarkim, valgant mandariną ar greipfrutą iš jo išsiskiria askorbo rūgštis, kuri medžiagų apykaitos procese ima dalyvauti labai greitai. Perdozuoti šio vitamino beveik neįmanoma, nes jo perteklius nesikaupia, o pašalinamas su šlapimu.

KAM labiausiai reikia

The mandarins of Bigastro Project 365(2) Day 349Tiems, kurie valgo nevisavertį maistą, vartoja mažai vaisių ir daržovių, dažnai patiria stresą, piktnaudžiauja alkoholiu, nikotinu.

Daugiausia askorbo rūgšties yra erškėtuogėse, aktinidijose, gvajavose, petražolėse, juoduosiuose serbentuose, paprikose, brokoliuose, briuseliniuose ir kituose kopūstuose, kiviuose, braškėse. Šiek tiek mažiau obuoliuose, citrusiniuose vaisiuose ir kt.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy