Spuogai – Maisto Pasekmė

Problematiška paauglių oda paprastai nieko nestebina, bet spuogai tiems, kam gerokai per dvidešimt, kelia didelį nerimą.

10/11/11Tie spuogai dažniausiai ne pavieniai, o ištisomis „gyvenvietėmis“ gadina nuotaiką, „nuodija“ gyvenimą. Labai dažnai spuogai ant skruostų, smakro ir kaktos atsiranda valgant tam tikrą maistą. Jei jums pašiurkštėjo oda ar atsirado spuogų, galbūt jūs neteisingai maitinatės, galbūt jūsų organizmui kažko trūksta, ar kažko per daug. Vienodas maistas ar piktnaudžiavimais kai kuriais produktais labai dažnai atsispindi veide.

Siūlome produktų, kurie ypatingai kenkia odai (atsiranda spuogai), sąrašą, tačiau jokiu būdu nesiūlome šių produktų atsisakyti visiškai.

Kava

Ypač kenksminga tirpi kava skardinėse dėžutėse. Jei išgeriate daugiau nei tris puodukus kavos (visai nesvarbu, kaip paruoštos) per dieną, spuogai jums garantuoti. Kava skatina hormono kortizolio gamybą, kuris atsakingas už stresą, o stresas – pagrindinė odos problemų priežastis, kai jums jau per dvidešimt. Ypač pavojinga saldi kava nevalgius.

Saldumynai ir miltiniai gaminiai

Cukrus, šokoladas, saldainiai, tortai, sausainiai, ledai, bandelės, saldūs gazuoti gėrimai – spuogų garantai. Šį sąrašą papildo sultys, kuriose daug cukraus. Visų šių produktų atsisakyti labai sunku, tačiau kartais galima vietoj sulčių iš pakelio suvalgyti šviežią vaisių, vietoj gazuoto gėrimo išgerti vandens su citrina ar žalios arbatos, o vietoj miltinio saldumyno paskanauti džiovintų slyvų ar abrikosų.

Keptas maistas

Keptas maistas paprastai mums asocijuojasi su riebalais. Mes nesiūlome pilnai atsisakyti mėgstamų šašlykų ar karbonado. Ir riebalai reikalingi mūsų normaliai mitybai. Reikia tik sumažinti riebalų naudojimą – geriausia sumažinti porcijas ir valgyti mėgstamus patiekalus ne dažniau kaip 2-3 kartus per savaitę ir, aišku, ne vakarienei.

July 13, 2008Yra ir naudingi augaliniai riebalai – augalinį ar alyvuogių aliejų būtina valgyti kasdien. Būtent tokiu aliejumi, vietoj majonezo, pagardinkite salotas.

Riešutai

Riešutus valgyti labai sveika ir juos patariama valgyti kasdien. Tačiau valgyti reikia mažomis porcijomis, ne daugiau nei 100 gramų per dieną, geriausia neapdorotus.

Žemės riešutai, pavyzdžiui, daug naudingesni neapdoroti, nei skrudinti su druska ir konservantais, kurie parduotuvėse ir kavinėse siūlomi prie alaus. Jei norite vaikščioti be spuogų, valgykite ne daugiau nei 100 gramų per dieną bet kokių riešutų,: migdolų, pistacijų, graikiškų, kedro ar kt.

Pieno produktai

Neriebų pieną, kefyrą ar varškę galima valgyti drąsiai. Riboti reikėtų sūrį, ledus, grietinėlę, riebią grietinę. Pieno produktai dėl juose esančio progesterono ir steroidų aktyvina riebalų liaukų veiklą.

Jei kasdien vartojate daug pieno produktų, atiduokite pirmenybę natūraliam jogurtui.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , , , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy