Bulvės

keptos bulves

Bulvės. Ar žinote, kad bulvės ne tik maistas, bet ir vaistas? Liaudies medicinoje viršutinių kvėpavimo takų katarai gydomi šviežiai išvirtų ir sutrintų bulvių garais.

Mokslinėje ir liaudies medicinoje bulvių dieta varomas šlapimas iš organizmo. Žalių bulvių sultys skatina žarnyno peristaltiką, todėl tinka vidurių užkietėjimui, taip pat virškinimo trakto opoms gydyti, slopina ąkrandžio sulčių sekreciją. Be to, jomis gydomas gastritas, kai padidėjęs rūgštingumas. Geriama 2—3 kartus per dieną po 0,5 stiklinės žalių, ką tik pagamintų bulvių sulčių (pusvalandį prieš valgį).

Šviežiai pagamintos žalių bulvių sultys veikia kraujagysles, mažina kraujospūdį, bet jas vartokite tik pasitarę su gydytoju.

Įspėjame! Gydymui nenaudokite sudygusių ir pažaliavusių bulvių, nes jose yra solanino. Galima apsinuodyti.

Ant sutinusios vietos, nudegimo ar voties uždėkite tarkuotos arba peiliu priskustos bulvės. Ji ištrauks karštį, pažeista vieta greičiau užgis.

• Bulves reikia riboti sergantiesiems cukralige.

• Į dėžę su bulvėmis, atrinktomis laikyti žiemai, įdėkite 2—3 obuolius. Tuomet bulvės nesudygs.

• Kad, skutant šviežias bulves, nepajuostų rankos, prieš tai su­drėkinkite jas actu ir nenušluosčiusios leiskite nudžiūti.

Nuskustų bulvių ilgam nemerkite į vandenį: po 12 valandų jos netenka 9% vitamino C Ir 8% vitamino B1 o supjaustytos netenka 51% vitamino C, 15% vitamino B. Kad bulvės mažiau netektų vitamino C, dėkite jas į verdantį vandeni. Tuomet jos neteks vltamino C tik 7%, o įdėjus į šaltą vandenį,— 31%.

Kad mažiau pajuostų sutarkuotos bulvės, įpilkite truputį pieno, įdėkite varškės arba vitamino C,

• Jeigu norite iškočioti lipnią bulvių košę vyniotiniui, tai stalo lentą ir kočėlą patepkite aliejumi.

• Kad apšalusios bulvės netektų nemalonaus skonio, pirmiausia jas palaikykite šaltame vandenyje, o paskui sudėkite į verdantį vandenį ir įpilkite šaukštelį acto.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy