Paveikslų Rėminimas

mergina su remeliuNamai plikomis sienomis atrodo beveidžiai. Nesvarbu, kas – paveikslas, grafikos lakštas, vaiko piešinukas ar širdžiai miela nuotrauka – papuoš monotonišką plokštumą, kambaryje iš karto taps jaukiau.

Turbūt niekas neprieštaraus, kad tik tinkamai įrėmintas paveikslas atsiskleidžia visu grožiu ir puošia namus. Lietuvoje meno kūrinių rėminimo tradicijų, kaip ir daugelio kitų dalykų, dar nėra. Ilgą laiką paveikslai būdavo ‚ rengiami „ baltais, juodais ar natūralios medžio spalvos rėmais, o pasportą ( foną ) atstodavo balto vatmano lapas. Tiesiog neįsivaizduojama, kad kūrinys, ilgus metus kabėjęs tradiciniuose rėmuose, kitaip apipavidalintas atrodytų nepalyginamai įspūdingiau.

RYŠKUS AKCENTAS

„Žemėje yra daug spalvų, tokie pat įvairūs ir dailės kūriniai, todėl įrėminimas turėtų perteikti žiūrovui kompozicijos visumą taip, kaip jaučia ir mato dailininkas arba kūrinio savininkas, atspindėti jų nuotaikas. Dažnai paveikslų savininkai rėmus derina prie kambario sienų, baldų, nepaisydami, ar tas kūrinys apskritai dera interjere. remeliai

Pasiryžus namus papuošti ryškiu spalvų dėme, rėmą reikėtų derinti prie jo, kad kūrinys ir jo „ rūbas ‚ sudarytų darnią visumą, o ne priešybę. Unikalių meno kūrinių savininkams rėminimo specialistai pataria jau remontuojant būstą pagalvoti, kur kabės paveikslai ir ar jie ten tiks. Jeigu kūrinys tinka prie interjero, rėmą priderinti nebus sunku. O jei paveikslas perkamas būtent interjero puošybai, rėmai su aplinka turėtų būti ypač susiję.

Meno kūriniai gali būti rėminami dvejopai : taikant kontrasto principą arba išlaikant kolorito vientisumą. Paprastai laikomasi „ laiptelių ‚ principo : bendra kompozicija tamsėja arba šviesėja nuo rėmo meno kūrinio link. Kontrastas pažadina kūrinį aktyvesniam gyvenimui erdvėje.

FONO reikšmė

melynas remelisErdvės įrėminti meno kūriniai įgauna ir pasporto dėka. Pasportas išryškina kūrinio detales, padeda geriau jį : pamatyti : . Rėminant dažniausiai naudojamas vienspalvis fonas. Šiuo metu rėminimo firmose siūloma maždaug 60 spalvų itališkų ir angliškų pasportų. Be tradicinio pasportavimo, kartais patariama kūrinį paryškinti dvigubu kontūru : maždaug 7 cm pločio pastelinės spalvos pasportą derinti su kelių milimetrų pločio ryškesne juostele. Amerikiečiai naudoja net trigubą pasportavimą — paveikslas puošiamas pagrindiniu pasteliniu maždaug 7 cm apvadu, derinamu su 3- 4 cm ryškesne juostele bei 1-2 cm neutralesniu kontūru. Taip sukuriami ryškūs žaismingi kontrastai.

Skirtingų kūrinių pasportavimas

Pasportų gamintojai dažnai pateikia gaminių taikymo rekomendacijas. Nespalvotoms fotografijoms skirta maždaug 15 švelnių spalvų pasportų serija su juodu kontūru, įdomiai išryškinančiu rėminamą kūrinį. Juodai baltos grafikos kūriniams pasportuoti tinka pilki neutralūs pustoniai, spalvotos grafikos fonui parenkamos švelnios pastelinės spalvos. Vis dažniau rėminami įvairūs siuviniai, gobelenai pasportuojami ryškesnėmis spalvomis, nes dažnai kabinami virtuvėse, vaikų kambariuose. Papirusų fonui gražiai tinka šviesūs ochros ir tamsesni bordiniai atspalviai.

auksinis remelis

Auksas – nepaklausus

Rėminimo firmų darbuotojai pasakoja, kad pastaruoju metu nepaklausūs aukso imitacijos rėmai, kuriuos dažniausiai siūlo gamintojai. Lietuviai tiesiog įsimylėję medį, kartais papuoštą sidabro intarpais. Kol kas nepopuliarūs ir užsieniečių mėgstami nostalgiški plieniniai rėmeliai, kurie, kaip ir kiti plieno spalvos dirbiniai ,dabar labai madingi. Vis dėlto auksu dekoruoti rėmeliai – nesenstanti klasika, ypač gražiai derinti prie antikvarinių baldų. Modernaus stiliaus mėgėjai gali rinktis plokščius pusapvalius medinius rėmus su ryškėjančia faktūra, dažytus neryškiomis žalsvomis, melsvomis spalvomis.

PrastaiPuiku (2 votes, average: 10.00 out of 10)
Loading...
  1. , , , , , , , ,
Komentarų nėra. Būkite pirmas

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy